Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ptačí strom

Ptačí strom

Ukázka jak vypadá ptačí strom

Co je to ptačí strom

Ptačí strom je název pro rostlinu, která je přizpůsobena pro obývání ptáky. Andulky na ní můžou trávit volné chvíle, kdy zrovna nejste v jejich blízkosti. Navíc dřevo je důležitou složkou andulčího života - právě okusováním dřeva si andulka může obrousit zobák a při pohybu po větvích si obrušují drápky, které potom nepřerůstají.

Jak vzniká ptačí strom

Na dno velké nádoby nebo většího květináče položte několik větších kamenů, ty zajistí dostatečnou stabilitu. Do středu většího květináče postavte o něco menší květináč s popínavou (NEJEDOVATOU) rostlinou a kolem něho připevněte drátem tři až čtyři větve bambusové tyče přibližně 2 až 3 centimetry hrubé a dlouhé podle velikosti rostliny, dají se koupit v Baumaxu anebo v dobrém květinářství. Meziprostor mezi oběma květináči naplňte nejprve hlínou, potom pískem pro ptáky. Delší větve spojte v několika „patrech“ s různými přírodními větvemi o průměru 12 až 20 milimetrů a upevněte lýkovým provázkem. Pod květináč můžete dát nějakou misku nebo hladký kus linolea, aby trus nepadal na zem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ptačí strom

(Jitka, 13. 10. 2013 1:40)

Kde takový ptačí strom sehnat hotový?

Re: ptačí strom

(MZD, 18. 8. 2019 14:24)

V SSSR

Pár otázek

(Anonym, 23. 10. 2017 20:03)

Kolik ti je? Kolik máš andulek?
Zdá se mi že jsi akorát dítě co se nudí a má doma andulku tak udělá stránku o andulkách. Nic o nich nevíš. Tam jak říkáš že andulky nesmí ovocné větve: bez den meruňku atd.. bez je ta nejlepší pochoutka pro papoušky obsahuje to hodně vitamínů. A ta fotka s andulkou jak sedí na plastovém bidle...z plastových bidel mají ošklivé otlaky a nejlepší jsou větve z ovocných stromů či dub. A né nějaké plastové s*ačky!